نماد لاکپشت در دفینه یابی و گنج یابی

نماد لاکپشت در دفینه یابی و گنج یابی

نماد لاکپشت در دفینه یابی و گنج یابی

نماد لاکپشت در دفینه یابی و گنج یابی

لاکپشت یکی از حیوانات خزنده بسیار جالب می باشد که عمر بسیار طولانی دارد و بسیار کم دچار مریضی می شود و حتی می تواند مدت بسیار زیادی را بدون غذا زندگی کند و شایدعلت عمر زیاد این حیوان به دلیل کم غذا خوردن باشد. لاکپشت معمولا از گیاهان تغذیه می کند و کمتر مشاهده شده که به سراغ حشرات برود. لاکپشت یک حیوان اجتماعی بوده و در طبیعت با جفت یا چند لاکپشت دیگر زندگی می کند.

نماد لاکپشت در دفینه یابی و گنج یابی

در کشور ایران از نماد لاکپشت بر روی سفال ها و پیکره های کوچک استفاده شده است و اگر علامت لاکپشت را در جایی مشاهده کردید احتمال وجود دفینه در آن مکان بسیار زیاد است. در مورد سمبل لاکپشت در دفینه یابی و گنج یابی اینگونه می توان نتیجه گرفت که جایی که این نماد وجود دارد غار یا تونلی وجود دارد که باید آن را پیدا کرد.

این غار یا تونل دارای دهانه ای بسیار کوچک یا راهی بسیار تنگ و باریک است و یا راهی طولانی وجود دارد. پس اگر در مکانی آثار و نشانه لاکپشت را مشاهده کردید در زیر سر یا زیر علامت لاکپشت به احتمال زیاد تونل یا غاری وجود دارد (البته باید توجه داشت که شاید درب تونل یا غار مسدود یا پلمپ شده باشد). پس از پیدا کردن این غار یا تونل وارد آن شوید. شاید در را دچار دشواری و سختی شوید و راه طولانی باشد.

ترسیم علامت لاکپشت کمی دشوار بوده و در گذشته کمتر از این علامت در دفینه یابی استفاده شده است. در پیدا کردن مسیر تونل بسیاری از کاوشگران بر این باور هستند که تونل در راستای سر لاکپشت بوده و برخی دیگر معتقد هستند که را تونل یا غار در راستای دم نماد لاکپشت قرار دارد و باید در راستای دم علامت لاکپشت به کاوش پرداخت. البته در بسیاری از کتاب ها ذکر شده است که به پاهای لاکپشت باید توجه کرد و با توجه به فاصله بین پاها باید قدم برداشت تا به محل ورود غار یا تونل رسد.

سایر آثار و نشانه ها در دفینه که شاید برای شما مفید باشد:

جهت ارتباط با کارشناس آثار و علائم باستانی می توانید با اکانت زیر در تلگرام تماس بگیرید

کارشناس آثار

About the Author:

Leave A Comment

همین حالا تماس بگیرید