فلزیاب چیست و انواع فلزیاب

felezyabland مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فلزیاب چیست و انواع فلزیاب

فلزیاب چیست و انواع فلزیاب

فلزیاب چیست و انواع فلزیاب

فلزیاب چیست ؟ فلزیاب دستگاهی است که برای شناسایی اشیاء فلزی پنهان یا مفقود شده درون زمین، دیوار یا اجسام به کار گرفته می شود.

دستگاه  ، یا ، میدان مغناطیسی را در اطراف کویل جستجوگر خود ایجاد می کنند. وقتی که شی فلزی در محدوده میدان مغناطیسی قرار بگیرد شدت میدان مغناطیسی تغییر کرده و دستگاه فلزیاب با این تغییرات متوجه وجود فلز در اطراف کویل خود خواهد شد و آن را شناسایی و گزارش می دهد.

هر چقدر شدت میدان مغناطیسی تولید شده توسط دستگاه فلزیاب یا طلایاب بیشتر باشد عمق کاوش نیز بیشتر خواهد بود.

عمق کاوش توسط فلزیاب با توجه به اندازه، شکل و جنس فلز تغییر می کند کمتر یا بیشتر می شود.

فلزیاب چیست و انواع فلزیاب

فلزیاب تفریحی یا فلزیاب VLF

این نوع فلزیاب ها که معمولا بسیار سبک بوده و کویل آن ها کوچک (کویل استاندارد آن ها ۲۵ ساتی متر) می باشد و عمق کاوش فلز آن ها معمولا کمتر از یک متر می باشد. به این معنی که یک فلز مربع شکل به انداز یک متر در یک متر را حداکثر می تواند از فاصله یک کتری شناسایی کند.

فلزیاب تفریحی یا فلزیاب VLF برای پیدا کردن فلزات در سطح خاک طراحی و تولید شده اند.

این نوع فلزیاب ها دارای صفحه نمایش دیجیتال و پیشرفته می باشند.

فلزیاب تفریحی که دارای نمایشگر دیجیتال می باشد قدرت تفکیک فلزات کم و بیش برابر ۸۰% دارند.

به این منظور که قادر است فلزات آهنی را از فلزات غیر آهنی با دقت ۸۰% جدا کنند.

فلزیاب پیشرفته یا فلزیاب PI

فلزیاب پیشرفته یا فلزیاب PI قدرت بسیار بیشتر نسبت به سایر دستگاه های فلزیاب دارند. فلزیاب پیشرفته معمولا دارای وزن سنبتا سنگینی هستند چون که در آن ها به دلیل مصرف بالای برق از باتری های اسیدی مانند باتری های اسیدی شبیه باتری موتورسیکلت استفاده شده؛ و معمولا خود فلزیاب یا باتری آن ها یا هر دوی ان ها به کمر بسته می شود. فلزیاب پیشرفته قدرت تفکیک فلزات زیادی ندارند و قادر نیستند فلزات آهنی را از فلزات غیرآهنی جداسازی کنند و هر فلز یا آلیاژی را ببینند گزارش می دهند. دستگاه های فلزیاب پیشرفته فاقد صفحه نمایش هستند و ساده می باشند.

فلزیاب‌ صنعتی

از فلزیاب صنعتی در صنایع مختلف مانند فرش ماشینی، صنعت ها بسته بندی، چوب بری و کارخانه ها استفاده می شود.

فلزیاب فرستنده و گیرنده یا فلزیاب TR

فلزیاب فرستنده و گیرنده یا فلزیاب TR از یک عدد دیک فرستنده در جلو و یک دیسک گیرده در انتهای فلزیاب که معمولا به شکل مربع می باشند تولید شده اند. فلزیاب فرستنده و گیرنده یا فلزیاب TR توانایی تفکیک فلزات را ندارند و تنها برای شناسایی فلزات بزرگ مثل لوله آب و رگه های بزرگ فلزی تولید شده اند و گاهی انبوه یاب گفته می شود. عملکرد این نوع فلزیاب ها سخت بوده و به دلیل دشوار بودن تنظیمات فلزیاب، گم کردن هدف، خطای زیاد، اشتباه در تعیین محل دقیق هدف، از فروش عمومی زیادی برخوردار نبوده.

فلزیاب‌ فرکانسی

طلایاب یا فلزیاب فرکانسی پایین با فرکانس پایین که از نوع فلزیاب فرکانس القائی یا فلزیاب جذبی با تنظیمات تفکیک فلزات و تشخیص Edit یا VDI DISK و سطح و حجم ترشهولد THRESHOLD یا تارگت ایکس TARGET X می‌باشد قدرت زیادی در شناسایی و تفکیک فلزات و اهداف مانند طلا و … را به شکل مجزا از یکدیگر داشته و در هر نوع مکان کاوش که خاک بد یا زمین بد یا زمین آلوده باشد به راحتی می تواند اهدف های مختلف را تفکیک نموده و شناسایی کند و اپراتور فلزیاب یا کاربر فلزیاب باید با این دسته فلزیاب تمرین نموده زیرا با تمرین تجربه به دست می آورد و با تجربه و مهارت خود در هر نوع منطقه این نوع فلزیااب فرکانس پایین را متناسب تنظیم نماید تا عامل شناسایی طلا یا هدف واقعی گردد.

فلزیاب ها در تفکیک و شرایط تشخیص فلزات از جمله طلا ، نقره ، مس ، روی ، آهن ، نیکل ، کروم ، آلومینیوم ، برنز ، برنج ، قلع و آلیاژ فلزات به نسبت نوع مدار خود می‌تواند تنظیمات تفکیک را دارا باشد و تشخیص فلز آهنی یا فلز بی‌ارزش از فلز غیرآهنی یا فلز با ارزش در اصل تشخیص تفاوت بین فلزات به نسبت تفکیک می‌باشد.

فلزیاب مغناطیسی

این شرایط متعلق به فلزیاب مغناطیسی و فلزیاب ولتاژ القائی مانند فلزیاب پالسی PI ، فلزیاب VLF ، فلزیاب BFO ، فلزیاب تی ار TR و دستگاه‌های مغناطیس سنج از نوع مگنتومتر یا مگنتی و تسلا می‌باشد که عملکرد این دسته فلزیاب‌ها عمل تشخیص تفاوت فاز ایجاد شده از تغییرات مربوط به شرایط میدان مغناطیس در سرجستجوگر یا کوئل ، لوپ و سنسور مغناطیسی می‌باشد و هر نوع تغییر مغناطیسی از مواد معدنی یا منابع یا تغییرات لایه‌های زمین در صحنه کار می‌تواند مانند فلز مورد نظر یا طلا ایجاد واکنش یا پاسخ در این سیستم‌ها ایجاد نماید و تنظیمات تشخیص فلزات در فلزیاب مغناطیسی به صورت همه فلزات ALL METAL و تفکیک DISCRIMINATION یا DISC می‌باشد.

 | اجاره فلزیاب | ارتقاء فلزیاب | خرید فلزیاب کرمانشاه

فلزیاب MDL 8500 در نمایندگی فلزیاب شیراز ، فلزیاب رشت و فلزیاب کرمانشاه موجود می باشد.

جهت خرید فلزیاب اندروید از نمایندگی فلزیاب کرمانشاه ، فلزیاب تبریز یا فلزیاب برازجان با شماره ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲ تماس بگیرید.

جهت خرید فلزیاب MDL 8500 در تهران با ارسال رایگان به سراسر کشور با شماره ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲ تماس بگیرید.

خدمات پس از فروش فلزیاب و طلایاب

خرید فلزیاب و طلایاب در نمایندگی و نمایندگی فلزیاب تهران امکان پذیر می باشد

برای تهیه محصولات فلزیاب شیراز و فلزیاب تهران میتوانید با یکی از راههای ارتباطی زیر تماس بگیرید

تمامی محصولات این شرکت دارای گارانتی پشتیبانی و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله می باشد.

خدمات پس از فروش شرکت IKPV از قبیل پاسخ گویی تلفنی و حضوری
به مشتریان برای رفع اشکال در کار کردن اپراتور با دستگاه یا مشاوره در زمینه های دیگر

ارسال فلزیاب و طلایاب به تمامی نقاط کشور

پس از انتخاب محصول مورد نظر ما در سریع ترین زمان ممکن سفارش شما را در هر کجای ایران باشید به شما خواهیم رساند.
۱۸ سال است که با این آدرس درج شده در لیست قیمت خدمت گذار شما هستیم

جهت سفارش فلزیاب و گنج یاب و مشاوره محصول با شماره

۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲ تماس حاصل فرمایید.

شمار ه تماس

۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲
آدرس صفحه ما در اینستاگرام : https://www.instagram.com/felezyab777
تماس با ادمین در تلگرام : https://t.me/Felezyabforosh
آدرس کانال تلگرام فلزیاب ۷۷۷ : https://t.me/Felezyab777

آدرس کانال فروش محصولات ماین لب: https://t.me/GPX_5000

شاید دوست داشته باشید:

مدرن ترین طلایاب ایران

مدرن ترین طلایاب ایران شرکت فلزیاب  ای کا پی وی تولید و عرضـه کننده محصولات جئو فزیک و زمین شناسی ، مالک بزرگترین مجتمع تولیدکننده فلزیاب و گنجیاب باستانی در خاورمیانـه و نیز یکی از بزرگترین تولیدکنندگان این محصولات در سطح جهان می باشد. حجم بالای تولیدات و فن آوری برتر، هماهنگی با استانداردهای زیست […]

نمایندگی خرید فلزیاب

نمایندگی خرید فلزیاب فروشگاه های کا پی وی ، فرصت انتخاب و خرید از بین هزاران مدل دستگاه و صدها برند متنوع و معتبر در حوزه‌های مختلف باستان شناسی را برای شما فراهم ساخته است. ای کا پی وی با پیاده‌سازی شرایط پرداخت متنوع، امکان خرید را در هر زمان و مکانی امکان‌پذیر کرده است. […]

خرید فلزیاب حرفه ای ایرانی

خرید فلزیاب حرفه ای ایرانی فلزیاب HOXNE | طلایاب هاکسن فلزیاب HOXNE ( فلزیاب هاکسن ) یک فلزیاب پیشرفته ترکیبی با قابلیت های بسیار کاربردی محصول سال ۲۰۱۸ میلادی شرکت فلزیاب IKPV می باشد که برای اپراتورهای حرفه ای طراحی شده است. برای پیدا کردن دفینه ها در مناطق وسیع و بزرگ کاوش بسیار مشکل و دشوار می باشد زیرا در ابتدا […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا تماس بگیرید