فلزیاب چگونه کار می کند

iman مقالات فلزیاب , , , , , ,

فلزیاب چگونه کار می کند

فلزیاب چگونه کار می کند

با گفتن کلمه فلزیاب ، هر شخصی عکس العمل هایی متفاوتی از خود نشان می دهد. عده ای از افراد به امنیت در فرودگاه ها جهت شناسایی اسلحه و افراد تروریست فکر می کنند و عده ای دیگر به کاوش طلا و گنج در یک معبد قدیمی یا زیر زمین فکر می کنند. اگر شما در حال ساخت یا تعمیر یک ساختمان قدیمی هستید، ممکن است به پیدا کردن لوله های فلزی و کابل های قدیمی زیر خاک یا درون دیوار فکر کنید. حقیقت این است که تمام این تفکرها درست می باشند. دستگاه فلزیاب ، طلایاب یا گنج یاب اکنون وارد بخشی از زندگی ما شده است.

نحوه کار فلزیاب چگونه است

فلزیاب دستگاه است که برای پیدا کردن هدف های فلزی پنهان یا گم شده در زیر خاک، دیوار یا اشیاء دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه فلزیاب ، طلایاب یا گنج یاب میدان مغناطیسی را در اطراف کویل جستجو گر خود می سازنند. زمانی که شئ فلزی در محدوده میدان مغناطیسی قرار بگیرد، شدت مییدان مغناطیسی تغییر خواهد کرد و دستگاه فلزیاب با توجه به این تغییرات متوجه وجود فلز در اطراف لوپ فلزیاب می شود و فلز را شناسایی می کند.

هر چقدر که میدان مغناطیسی ساخته شده توسط دستگاه فلزیاب بیشتر باشد عمق کاوش نیز افزایش خواهد یافت. عمق نفوذ در خاک توسط فلزیاب با توجه به اندازه، شکل و جنس فلز تغییر می کند، کمتر یا بیشتر می شود.

اصول اساسی

فلزیاب چگونه کار می کند

ها با ارسال یک میدان مغناطیسی از کویل جستجو به زمین کار می کنند. هر هدف فلزی در میدان الکترومغناطیسی به انرژی تبدیل می شوند و میدان الکترومغناطیسی خود را دوباره ارسال می کنند. کویل جستجو این سیگنال ها را دریافت و به کاربر هشدار می دهد. قادر هستند بین انواع مختلف هدف تفکیک انجام دهند و هدف های ناخواسته را نادیده بگیرند.

۱- باتری فلزیاب

باتری نیروی لازم جهت راه اندازی فلزیاب را تامین کند.

۲- جعبه کنترل

جعبه کنترل حاوی برد الکترونیکی فلزیاب است. جعبه کنترل جایی است که سیگنال انتقال تولید، سیگنال دریافت پردازش و به یک پاسخ تبدیل می شود.

۳- کویل جستجو

کویل جستجو میدان مغناطیسی را به زمین منتقل می کند و میدان الکترومغناطیسی برگشتی از یک هدف را دریافت می کند.

۴- هدف

هدف هر شی فلزی است که توسط یک فلزیاب شناسایی می شود.

۵- هدف ناخواسته

هدف های ناخواسته به طور کلی به آلودگی های زمین و هدف های ریز مانند میخ و بطری ها می باشد. اگر فلزیاب این هدف ها را نادیده بگیرد، پاسخ برای این اهداف تولید نمی شود.

چند فلزیاب محصول کمپانی فلزیاب IKPV

  • فلزیاب RICHEL M-160
  • فلزیاب RICHEL M-80
  • فلزیاب RICHEL M-40
  • فلزیاب RICHEL M-20
  • فلزیاب KOMATSU A-U-16
  • فلزیاب KOMATSU A-U-8
  • فلزیاب KOMATSU A-U-4
  • فلزیاب KOMATSU A-U-2

شاید دوست داشته باشید:

آب یاب

آب یاب با سلام خدمت همراهان همیشگی  تا به حال به خود فکر کرده ای که با پیشرفت تکنولوژی آیا می توان آب راه های زیر زمینی را کشف نمود  زیرا ار آغاز بشر اب حیاتی حیاتی ترین ماده را برای زندگی بشر دانست از قدیم افراد با کارشناسی های مختلفی سعی در بر این […]

فلزیاب ضد آب

فلزیاب ضد آب سلام خدمت همراهان همیشگی وبسایت فلزیاب شیراز امروز قصد داریم به شما  نوعی از فلزیاب ها معرفی کنیم که با ا« ها می توانید درون اب نیز به کاوش بپردازید این فلزیاب برای مکان هاسی خیص و مرطوب هم نیز  کاربرد دارد. شاید تا ب حال برای شما پیش آمده باشد که […]

عوامل تاثیر گذار در گنج یابی

عوامل تاثیر گذار در گنج یابی هیچ شکی نیست که تمام کسانی که در عرصه گنج یابی فعال هستند، می‌خواهند بدانند که کدام عوامل و فاکتورهای کاوش با رسیدن یک وب کاوشگر به موفقیت رابطه مستقیم دارند؟ خوشبختانه وب‌سایت  فلزیاب میهن پاسخ این سوال را  پس از جستجو های متعدد تا حدودی به دست آورده […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا تماس بگیرید