فلزیاب های او کی ام | ۳ دلیل بر نامناسب بودن در بازار ایران

iman دسته‌بندی نشده , , , , , , , , , , , , , , ,

فلزیاب های او کی ام | ۳ دلیل بر نامناسب بودن در بازار ایران

خیلی از افراد شرکت okm را یکی از پدیده‌های دهه گذشته می شناسند که با تولید محصولات مختلف در کاربردهای گوناگون، توانسته سهم خیلی خوبی از بازار فلزیاب ها را به خود اختصاص دهد. اما آیا فلزیاب های این شرکت مناسب کاوشگران ایرانی است؟

فلزیاب او کی ام

بنابراین مهم‌ترین عامل در فروش محصولات کمپانی اوکی ام در ایران را می‌توان حمایت و پشتیبانی یکی از اپراتورهای همراه کشورمان دانست. بیشتر از هر عامل دیگری، محصولات این شرکت به‌ خاطر مقرون به صرفه بودن و به نوعی ارزش بالای کالا در برابر هزینه و بهای پرداختی، به موفقیت قابل توجهی رسیدند. اما همانگونه که می دانید فلزیاب های  او کی ام  چندان هم بی نقص و خالی از ایراد نیستند و نمی توان همیشه تنها به واسطه قیمت محصول و بر روی کاغذ دست به انتخاب زد. در ادامه مطلب ۵ دلیل برای اثبات اینکه بدانید گوشی‌های او کی ام ، چندان هم خوب نیستند برای شما ذکر می کنیم.

فلزیاب های او کی ام | ۳ دلیل بر نامناسب بودن در بازار ایران

گفته می شود بیشترین تمرکز فروش این شرکت المانی بازار بزرگ المان است، و حتی زمانی موفق شد تا رتبه نخست فروش در این کشور را به دست آورد، البته این رتبه را پس از مدتی از دست داد. در چند سال اخیر شرکت OKM سعی کرده تا فروش خود را محدود به بازار المان ننموده و آن را به خارج از مرزهای این کشور نیز گسترده کند و دامنه بازار خود را به کشور ایران نیز گسترش داد.

فلزیاب های او کی ام | ۳ دلیل بر نامناسب بودن در بازار ایران

او کی ام

بنابراین مهم‌ترین عامل در فروش محصولات کمپانی او کی ام در ایران را می‌توان حمایت و پشتیبانی یکی از فلزیاب فروش های کشورمان دانست. بیشتر از هر عامل دیگری، محصولات این شرکت بخاطر مقرون به صرفه بودن و به نوعی ارزش بالای کالا در برابر هزینه و بهای پرداختی، به موفقیت قابل توجهی رسیدند.

اما همانگونه که می دانید فلزیاب های او کی اک چندان هم بی نقص و خالی از ایراد نیستند و نمی توان همیشه تنها به واسطه قیمت محصول و بر روی کاغذ دست به انتخاب زد. در ادامه مطلب ۵ دلیل برای اثبات اینکه بدانید فلزیاب های او کی ام ، چندان هم خوب نیستند برای شما ذکر می کنیم.

۱- هیچ ارزانی بی‌دلیل نیست !

هنگامی که یک فلزیاب او کی ام به‌ ویژه در بخش بالا رده آن را در دست خود می‌گیرید، در نگاه اول طراحی و کیفیت آن توجه شما را به خودش جلب می‌کند. از آنجایی که بیشتر مشتریان و کاوشگران فلزیاب در همان لحظه اول با دیدن و در ‌دست گرفتن یک فلزیاب هوشمند، تصمیم نهایی خود را درباره خریدن آن می‌گیرند، به نظر میرسد در حقیقت تولید کننده فلزیاب بسیار حرفه ای است.

خرید فلزیاب مدرن

اما پس از خرید و در مدت زمان استفاده از این فلزیاب ، این شما هستید که باید تاوان انتخاب خود را بدهید! چه تاوانی؟ تاوان کارایی کم و ضعیف بودن بدنه فلزیاب و خسارت دیدن بیش از حد آن در برابر ضربات وارد شده و یا زمین خوردن آن! به خوبی به‌ یاد دارم که زمانی یکی از پرچم‌داران این شرکت را برای مدتی به عنوان فلزیاب  اصلی‌ خود انتخاب کردم. در ابتدای استفاده، استایل خوش دست بدنه و ظاهر زیبای شیشه‌ای و فلزی‌اش حسابی مرا جذب کرده بود.

okm metal detector

همیشه از خودم سوال می کردم که چگونه ممکن است یک پرچم‌دار با این زیبایی و کیفیت با چنین قیمت مناسبی به بازار عرضه شود. بر اساس عادت همیشگی در مورد فلزیاب های های قبلی، برای دستگاه محافظ و خوبی در نظر نگرفتم و به همین دلیل چندبار فلزیاب از دستم و یا از روی میز روی زمین افتاد! پس از هر بار افتادن و بررسی گوشی، متوجه ساختار بسیار ضعیف‌تر و نازک تر بدنه آن نسبت به بقیه رقبا می‌شدم .

می دیدم این فلزیاب با هر ضربه مختصر به سرعت فرو رفتگی و آسیب دیدگی پیدا میکند و حتی یک بار درب پشتی آن با ضربه‌ای نه چندان محکم، از بدنه جدا شد! در آنجا بود که دریافتم هیچ ارزانی، بی‌دلیل نیست!

۲- نمایندگی‌ای که فقط گران می‌فروشد

اگر شما بخواهید فلزیاب های او کی ام را در بازار ایران تهیه کنید، با دو نکته منفی روبه‌رو خواهید شد. اول اینکه زمان ورود رسمی محصولات این شرکت توسط نماینده‌ رسمی آن با عرضه جهانی آن بسیار فاصله دارد و بسیار دیده شده است که زمانی عرضه می شود که اخبار معرفی پرچم‌دار جدید شروع به منتشر شدن می‌کنند، فلزیاب قبلی تازه وارد بازار شود.

 

نکته دوم اینکه، تفاوت قیمت این فلزیاب ها  با محصولات بدون گارانتی نسبتا زیاد است که رسما موجب می‌شود که مزیت اصلی محصولات او کی ام که در و مقرن به‌صرفه بودن آن است هم از بین برود! در واقع خیلی وقتها این تفاوت به اندازه ای نمایان خواهد شد که شما عطای گارانتی و خدمات پس از فروش این شرکت که کارنامه چندان روشن و درخشانی هم ندارد، به لقایش بخشیده و نسخه بدون گارانتی آن را خریداری می کنید.

سایت او کی ام

جدیدترین مطالب قرار گرفته در سایت نمایندگی او کی ام در ایران مربوط به تاریخ ۱۷ مهرماه سال گذشته است. تنها ۴ فلزیاب قدیمی نیز در قسمت محصولات، قرار دارد و حتی پرچم‌دار سال گذشته یعنی مدل  EXP4000 هم وجود ندارد (EXP6000 که هیچ!). با این اوصاف به‌ راحتی می‌توان این موضوع را درک کرد که از شرکتی که حتی یک اپراتور ساده برای بروز رسانی سایتش به کار نگرفته است، نباید انتظار خدمات و پشتیبانی آنچنانی را داشت. چیزی که در بازه زمانی گذشته و در بخش‌هایی چون روابط عمومی و فروش (به‌ خصوص شهرستان‌ها) به‌ خوبی ثابت کرده است.

۳- به روزرسانی هایی که دیر می‌آیند و یا هرگز نمی‌آیند!

نرم افزار  مورد استفاده در تقریبا همه فلزیاب های هوشمند تولیدی OKM، نرم افزار محبوب VISUALIZER 3D می باشد. نرم افزاری  اختصاصی که هواداران و البته منتقدان زیادی هم دارد بر روی آن نصب و راه اندازی شده و به کاربران ارائه می‌شود. اما داشتن یک برنامه  نسبتا سنگین ظاهرا موجب شده تا او کی ام بروزرسانی نرم افزار  را برای فلزیاب هایش انجام ندهد (بجز برخی فلزیاب های پرچم‌دار و خاصش).

اینگونه که تاکنون دیده شده است محصولات او کی ام معمولا به ندرت و تنها یک یا شاید دو بار بروزرسانی‌های نرم افزاری را دریافت کنند و کاربر برای داشتن یک نسخه جدیدتر از فلزیاب خود، مجبور است فلزیاب خود را به کناری گذاشته و به سراغ یک محصول جدید بروند! البته اینترفیس و رابط کاربری معمولا زیاد آپدیت می گیرد. به نظر شما آیا این موضوع معقول و منطقی است که بجای دریافت به‌روزرسانی نرم‌افزاری دستگاه ، به ارتقای سخت‌افزاری گوشی پرداخته شود؟

 

فلزیاب های او کی ام | ۳ دلیل بر نامناسب بودن در بازار ایران

 

شاید دوست داشته باشید:

خرید فلزیاب اصلی

خرید فلزیاب اصلی با سلام خدمته مراهن همیشگی امروز با موضوع فلزیاب اصلی در خدمت شما عزیزان هستیم  و میخواهیم به شما بگوییم چگونه میتوانید یک فلزیاب اصلی با کیفیت  تهیه کنید زیرا امروزه افراد کلاهبردار بسیار زیاد شده اند.  دستگاه های گنجیاب خارجی بی کیفیت و چینی وارد کشور کرده و به فروش میرساند. […]

خرید گنج یاب لورنز z1

خرید گنج یاب لورنز z1 با سلام خدمت همراهان همیشگی امروز قصد داریم به  شما یک فلزیاب المانی را معرفی کنیم که از کیفیت نسبتا خوبی برخوردار است این شرکت در مورد این گنج یاب پیشرفته عنوان مینماید که در ساخت این گنجیاب حرفه ای ارزان از تکنولوژی جدیدی استفاده نموده که در هیچ یک […]

خرید طلایاب حرفه ای ارزان

خرید طلایاب حرفه ای ارزان با سلام خدمت سما همراهان همیشگی امروز صد داریم به شما یک فلزیاب حرفه ای معرفی کنیم که به شما امکان میدهد تا تمامی فلزات درون خاک را تفکیک کنید و حتی تا حدودی به صورت تقریبی ابعاد را به دست اورید این گزینه آخر به شما کمک بسیاری میکند […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا تماس بگیرید