دفینه چیست و در کجای ایران دفینه پیدا می شود

دفینه چیست و در کجای ایران دفینه پیدا می شود

دفینه چیست

دفینه چیست

دفینه چیست و بزرگترین دفینه ها کدام هست؟

دفینه چیست به مجموعه‌ای از سکه‌ها و اشیای باارزش گفته می‌شود که در قدیم در زیر خاک دفن شده‌باشد. افرادی که اشیای با ارزش خود را در زیر زمین دفن می کردند بخاطر این بود که بعد از مدتی دوباره آن را از خاک بیرون بیاورند ولی در بعضی مواقع مرگ افراد باعث باقی ماندن دفینه ها در زیر خاک می شد.

گنجینه ها ممکن است بعد از مدت‌های طولانی توسط کاوشگران گنج، باستان‌شناسان، یا توسط افراد معمولی به طور اتفاقی کشف شوند. اشیای کشف‌شده با ارزش توسط جویندگان گنج یا افراد غیرکارشناس معمولاً معروف به اشیای «زیرخاکی» است.

دفینه چیست و تغییرات جغرافیای طبیعی

فراموش کردن محل دفن یک یا تغییرات جغرافیایی محل دفن می‌تواند باعث سخت شدن و طولانی‌مدت شدن بازیافت آن شود. از دفینه‌های معروف در آسیا می‌توان به دفینه دژ زیویه در ایران و دفینه طلاتپه در افغانستان اشاره کرد. بسیاری نیز از بزرگترین دفینه جهان در ایران نام می‌برند که هنوز یافت نشده است. این دفینه که به گفته باستان شناسان حدوداً نصف دارایی خاندان هخامنشی بوده، تا به امروز همچنان در مکانی به شعاع ۱۰۰ کیلومتر، در اطراف شهر همدان خفته است. گنجینه‌ای که معلوم نیست کی و کجا بیدار شود و جهانیان را محو عظمتش کند.

دفینه چیست و دفینه های ایران بیشتر در کدام مناطق یافت میشوند؟

برای یافتن گنجینه باید رمزهای فرد دفن کننده کشف و حل شود و برای این کار باید مقررات و قانون این کار را بیاموزید. تعداد زیادی از این علائم و نشانه ها در کتاب های طلایابی و گنجینه یابی توضیحات و تفسیر هایی یافت میشود. برای آشنایی با معنی و مفهوم نشانه ها و علامت ها کلیک کنید.

برخی از مقالات مرتبط با فلزیابی:

جهت خرید دستگاه فلزیاب ، دستگاه طلایاب و دستگاهگنج یاب از ، نمایندگی فلزیاب تهران ، نمایندگی فلزیاب یزد یا نمایندگی فلزیاب آباده با شماره ۰۹۱۷۴۳۲۱۷۷۵ تماس بگیرید.

About the Author:

Leave A Comment

همین حالا تماس بگیرید