تفاوت فلزیاب VLF و فلزیاب PI

تفاوت فلزیاب VLF و فلزیاب PI

felezyabland مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , ,

تفاوت فلزیاب VLF و فلزیاب PI

تفاوت فلزیاب VLF و فلزیاب PI
تفاوت فلزیاب VLF و فلزیاب PI

این روزها شرکت های بسیار زیادی در زمینه و در حال فعالیت هستند های ساخت هر کدام از آن ها دارای مزایا و معایبی می باشد که بسته به نوع نیاز و محل کاوش و هدف مورد کاوش باید خود را انتخاب کنید. فناوری های مختلفی برای ساخت دستگاه های فلزیاب و طلایاب استفاده می شود و دلیل اصلی قیت فلزیاب نیز همین تکنولوژی ساخت است.

دو تکنولوژی بسیار عام در ساخت فلزیاب به نام فلزیاب یا Very Low Frequency و PI یا Pulse Induction است که در ادامه به بررسی تفاوت فلزیاب VLF و فلزیاب PI و معرفی نقاط ضعف و قوت آن ها میپردازیم.

مقدمه تفاوت فلزیاب VLF و فلزیاب PI

اولین سوالی که ممکن است برای شما ایجاد شود این است که کدام نوع بهتر است تفاوت فلزیاب VLF و فلزیاب PI در چیست؟ پاسخ این سوال به نیاز شما، محیط کاوش، نوع هدف و فاکتورهای دیگر بستگی دارد. دستگاه های فلزیاب VLF دارای گستره ی بیشتری بوده و فراگیر تر هستند. این فلزیاب ها می توانند تفکیک خوبی بین فلزات مختلف داشته باشند و عملکرد خوبی نیز در زمین های معدنی داشته باشند.

از سوی دیگر دستگاه های فلزیاب PI قادر نیستند فلزیاب های دفن شده را به خوبی دستگاه های فلزیاب VLF تفکیک کنند. شما سیگنال مزاحمی در زمین های معدنی پر از آهن، از دستگاه فلزیاب دریافت نمی کنید اما اگر هدف شما کاوش در خاک های خیس یا آب شور است این نوع فلزیاب ها می توانند کمک بزرگی برای شما باشند.

از نظر قیمت یک فلزیاب PI خوب بسیار گران قیمت تر از یک فلزیاب VLF است پس اگر شما کاوش فلزات را به عنوان یک تفریح انجام می دهید و احتیاجی به کاوش های هاص ندارید پیشنهاد شرکت به شما دستگاه های فلزیاب VLF است. دستگاه های فللزیاب VLF بسیار سبک تر از فلزیاب PI هستند و شما قادر هستید به آسانی آن ها را در هر مکانی حمل کنند.

دستگاه فلزیاب پالسی Pulse Induction

هر نوع فلزیابی داری عملکرد و مبنای خاصی است که اکثر دستگا های فلزیاب موجود در بازار بر مبنای پالس مغناطیسی یا Pulse Induction کار می کنند. از شرکت های معروف سازنده این نوع دستگاه ها می توان به شرکت فلزیاب IKPV ، و آلمان اشاره کرد.

از معایب این نوع فلزیاب ها می توان به میزان مصرف جریان بیشتر در مقابل حساسیت بیشتر اشاره کرد که هر چه مقدار حساسیت دستگاه بیشتر باشد میزان مصرف جریان بیشتری نیز دارد و در نتیجه باعث زود تمام شدن باتری می شود و همچنین فلزیاب پالسی دارای قدرت تفکیک کمتری نسبت به سایر فلزیاب ها است اما این مشکل باعث نمی شود که از عمق کاوش بالای فلزیاب های مجهز به این سیستم چشم پوشی کرد.

دستگاه  فلزیاب وی ال اف

از شرکت های معروف استفاده کنند از سیستم وی ال اف می تواند به شرکت های زیر اشاره کرد:

این فلزیاب ها ارزان ترین و سبک ترین سیستم های ساخته شده تا به حل است و این دستگاه ها از اختلاف فاز فرکانس سیم پیچ فرستنده و گیرنده به نوع فلز پی می برند.

از مزیت های ان میتوان به تفکیک قدرتمند فلزات مختلف از قبیل نقره, مس, طلا  اشاره کرد و همچنین مصرف باطری پایینتر نسبت به دیگر سیستم ها و دقت بیشتر در تعیین محل دقیق اهداف. از معایب آن نیز میتوان به عمق کاوش بسیار کمتر نسبت به سیستم های PI اشاره کرد و همچنین دستگاههایی که این سیستم در آن ها به کار رفته است بیشتر تحت تاثیر نویز های پِرت قرار میگیرند و تاثیر پذیری آن ها از کانی زمین بیشتر است.

فلزیاب IKPV

شاید دوست داشته باشید:

خرید فلزیاب حرفه ای ایرانی

خرید فلزیاب حرفه ای ایرانی فلزیاب HOXNE | طلایاب هاکسن فلزیاب HOXNE ( فلزیاب هاکسن ) یک فلزیاب پیشرفته ترکیبی با قابلیت های بسیار کاربردی محصول سال ۲۰۱۸ میلادی شرکت فلزیاب IKPV می باشد که برای اپراتورهای حرفه ای طراحی شده است. برای پیدا کردن دفینه ها در مناطق وسیع و بزرگ کاوش بسیار مشکل و دشوار می باشد زیرا در ابتدا […]

فلزیاب

فلزیاب چیست و چگونه کار می کند؟ با گفتن کلمه فلزیاب، شما عکس‌العمل‌های متفاوتی از مردم خواهید دید. عده‌ای به جستجوی طلا در یک معبد قدیمی و عده‌ای به امنیت فرودگاه‌ها در پیدا کردن اسلحه تروریست‌ها فکر خواهند کرد و اگر شما در حال ساخت و تعمیر یک ساختمان قدیمی هستید، ممکن است به یافتن لوله‌ها […]

خرید فلزیاب حرفه ای در نمایندگی فلزیاب شیرازخرید فلزیاب حرفه ای در نمایندگی فلزیاب شیراز

خرید فلزیاب حرفه ای در نمایندگی فلزیاب شیراز

خرید فلزیاب حرفه ای در نمایندگی فلزیاب شیراز فلزیاب های حرفه به فلزیاب های تصویری گفته میشود  توانسته  در سال های اخیر به پر فروش ترین فلزیاب  ها بدل شوند. در ادامه با ما همراه  باشید تا  بهترین   فلزیاب تصویری  به شما معرفی کنیم. این فلزیاب یکی از برتین فلزیاب های تصوری سال ۲۰ ۱۸ […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا تماس بگیرید